Vánoce 2014

34. ročník vánočních trhů – VÁNOCE FLORA 2014.

Vánoční trhy doplněné zajímavě koncipovaným doprovodným programem vhodně navozujícím čas přípravy a čekání na nejkrásnější svátky roku jsou tradiční součástí našeho kalendáře. Letos se uskuteční ve dnech 13.–22. prosince 2014. Trhy budou situovány do prostor pavilonu A a na přilehlých volných plochách. VSTUP ZDARMA.

Prodejní sortiment

Vánoční stromky z produkce Lesů města Olomouce, vánoční vazby, baňky (i ručně malované), ozdoby, svíčky, jmelí, rostlinný materiál, sušené květiny i krajkové háčkované ozdoby na stromek,“ vyjmenovala tradiční taháky vánočních trhů na Floře jejich garantka Dagmar Maixnerová. Z dalšího prodejního sortimentu podle jejích slov zaujmou třeba kalendáře, CD, dárkové předměty, šperky z ušlechtilé oceli a stříbra, broušené sklo, bižuterie, ruční výrobky ze dřeva, kosmetika, parfémy, ručně malované hedvábí, obrázky, keramika, kované zboží, potravinové doplňky, zdravá výživa, ale i drobné cukroví, marcipán či dárkově balená slivovice. Pro nejmenší bude možné zakoupit dřevěné a plyšové hračky, dětské oblečení od českých výrobců, hry, hlavolamy, autíčka na dálkové ovládání, lodě nebo vrtulníky.

Občerstvení

prezentace francouzských vín a delikates, prodeje vánočních koktejlů a punčů, medoviny, sýrů včetně holandských, klobás a dalších uzenin. Součástí letošních vánočních trhů bude rovněž prodejní expozice výrobků oceněných národní značkou kvality KLASA, která představí úspěšný program na podporu kvalitních tuzemských potravin. Návštěvníci se s ním budou moci seznámit doslova všemi smysly – vystavované mošty a další nápoje doplní ochutnávky řady lahůdek a pochutin se značkou KLASA.

Doprovodný program

  • Živý betlém
  • Ukázky ručních řemesel či malování baněk
  • Čert s Mikulášem
  • Fakír
  • Sněhový fotokoutek
  • Rukodělný jarmark připravený ve spolupráci s portálem fler.cz za účasti více než osmdesáti vystavovatelů a tvůrců.

Program při zahájení

V sobotu 13. prosince od 14 hodin se v pavilonu A uskuteční předvánoční vystoupení nadaných děti z dětských domovů, které bude moderovat náš vzácný host Anife Vyskočilová, své umění předvede fakír Petr Dragon Kozák se svou asistentkou nebo superfinalista televizní soutěže Talentmania 2010 Milan Sulej. Čert s Mikulášem se zase do našeho hlavního pavilonu přijdou podívat v neděli 14. prosince ve dvě odpoledne,“

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE

VÁNOCE FLORA 2014 – vánoční trhy se zábavným doprovodným programem

Doba konání: 13. – 22. 12. 2014, 9.00 – 18.00 hodin (poslední den do 17.00 hodin)

Místo konání: Výstaviště Flora Olomouc, a. s. – Smetanovy sady, pavilon A a okolní plochy

 

 

Materiály pro vystavovatele zde.