Parky a skleníky

Výstaviště  Flora Olomouc, a. s. pečuje o městské parky, sbírkové skleníky, rozárium a botanickou zahradu.

Zelený areál, který se rozkládá v samém srdci  Olomouce, patří ke klenotům města, a to nejen kulturním, ale  rovněž historickým. Historie parků sahá až do 20. let 19. století,  kdy olomoucký arcibiskup, arcivévoda Rudolf Jan, založil  tzv. Rudolfovu alej.  Z původního skromného stromořadí se rozloha zeleného prstence tvořeného dnešními Smetanovými, Čechovými a Bezručovými sady  rozrostla na více než 47 hektarů. Délka hlavních alejí dosahuje téměř 2.500 metrů a každý, kdo by se chtěl projít všemi ostatními pobočnými cestami, musí počítat s více než čtyřmi hodinami chůze.
Společně s palmovým skleníkem postaveným v letech 1927 – 1930 patří Smetanovy, Čechovy a Bezručovy sady k nemovitým kulturním památkám.
Palmový skleník, nejstarší ze sbírkových skleníků výstaviště,  je jedním z největších svého druhu v ČR. Na ploše 1500 m2  zde rostou  kromě jiné exotické květeny desítky druhů palem, z nichž mnohé jsou starší sta let. Výstaviště  se může pochlubit také skleníkem kaktusovým, tropickým a subtropickým.
Botanická zahrada v Bezručových sadech na místě tzv. Korunní pevnůstky, vznikla v šedesátých letech 20. století.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA