Doprava, parkování, vstupenky

Informace pro návštěvníky: Kde zaparkovat, jak koupit lístek?

  1. Vlakem – Na návštěvníky,  kteří  zamíří  navýstavy Flora Olomouc (jarní, letní) z nejrůznějších koutů republiky, myslí České dráhy, které připravují pro zájemce dárek, či bonus v podobě Vlaku+Flora: zpáteční jízdenku z kteréhokoliv místa v ČR za cenu jednosměrné. Stačí, když budoucí návštěvník výstavy požádá o jízdenku Vlak+Flora na kterékoliv pokladně ČD a pak si ji na výstavě nechá označit razítkem na stánku Českých drah ve foyer pavilonu A. Více informací o akci Českých drah a posilněných spojích městské hromadné dopravy na webech: http://www.cd.cz/ a http://www.dpmo.cz/
  2. Busem – Pokud přijede návštěvník linkovým spojem, z autobusového nádraží na vlakové je to směrem do centra jedna tramvajová zastávka, odtud je možné pokračovat linkami 1,4 a 6. Zájezdové busy mají po vystoupení cestujících (nejlépe v areálu starého autobusového nádraží – třída Svobody – Polská) vyhrazeno parkoviště naproti Baumaxu v areálu kasáren – Holická ulice (více na mapce parkovišť)
  3. Autem –Výstaviště Flora se nachází na hlavní příjezdové komunikaci od Brna, na kterou navazují přes vnější dálniční okruh i klíčové komunikace od Ostravy a Mohelnice. Zároveň je na dosah vnitřnímu městskému okruhu. Nedaleko výstaviště je otevřeno nové zpoplatněné parkoviště pro osobní automobily (Zamenhofova ulice) s omezenou kapacitou. Největší kapacitu mají bezplatná (na šest hodin) podzemní, nadzemní i venkovní (pro návštěvníky Flor zdarma) parkoviště obchodní galerie Šantovka, kam se vejde až 1000 automobilů, navíc je centrum jen pár stovek metrů od výstavního areálu. Dále je možné využít nízkokapacitní parkoviště v areálu starého autobusového nádraží (třída Svobody – Polská), u Právnické fakulty UP (třída 17. Iistopadu) či v podzemních garážích na ulici Hanáckého pluku nebo u hlavního nádraží ČD. Ze všech parkovišť je areál výstaviště dostupný pěšky nebo MHD. (více na mapce parkovišť)
  4. Pěšky – Areál výstaviště leží jen pár minut od centrálního náměstí se Sloupem Nejsvětější Trojice zapsaném v seznamu kulturního dědictví UNESCO, parky spravované výstavištěm obepínají téměř celé historické jádro města. Stejně jako do jiných částí Olomouce, se dá i na výstaviště dojít příjemnou procházkou takřka ze všech koutů města.
  5. Vstupenky – Nejjednodušší způsob je zakoupit vstupenky na novém webovém portálu flora-ol.cz, vytisknout je a nechat se odbavit u jakéhokoliv vchodu bez čekání na nákup. Lze je koupit rovněž klasickou cestou přímo při vstupech do areálu výstaviště.

Orientace v areálu výstaviště – Mapu areálu s vyznačenými zónami najdou návštěvníci v sekci Areál výstaviště, doporučujeme však začít s prohlídkou v hlavní expozici – pavilon A (vchod z Wolkerovy třídy), zastavit se v sousední „zelené“ zóně, pokračovat areálem směrem k pavilonu E a dále parkem kolem sbírkových skleníků k občerstvovací zóně i pódiu s doprovodným programem. Uvnitř areálu je instalován přehledný orientační systém.